:: Matura z języka angielskiego na 100% - informacje, arkusze maturalne, porady ::

Zdaj maturę z języka angielskiego na 100%!

  • » zasady matury w 2023 r.
  • » stare arkusze maturalne
  • » materiały przygotowujące do matury

Zapisz się na DARMOWE FISZKI

Zapisując się akceptujesz politykę prywatności.KSIĄŻKI I CZASOPISMA

Lista książek

Repetytorium leksykalno-tematyczne

Repetytorium leksykalno-tematyczne - angielskiPodręcznik jest podzielony na 14 rozdziałów tematycznych dostosowanych do wymagań nowej matury z języka angielskiego. Tematyczny podział pozwala na usystematyzowanie słownictwa, urozmaicone ćwiczenia sprawiają zaś, że nauka jest przyjemna, a uczeń z każdym dniem ma styczność z zupełnie nowym materiałem. Książka ta jest doskonałym materiałem do powtórki, utrwalenia słownictwo i przygotowania do egzaminów na poziomie matury i FCE. W połowie książki i na jej zakończenie znajdziemy testy sprawdzające większą część materiału, a w załączniku płytę CD z godzinnymi nagraniami w wykonaniu native speakerów oraz wybranymi testami.

Stron: 264
Wymiary: 16,5 x 23,5 cm
Wydawnictwo: Edgard

Język angielski. Kalendarz maturzysty

Język angielski. Kalendarz maturzystyKsiążka w przejrzysty sposób omawia gramatykę, zawiera ćwiczenia leksykalno-gramatyczne, pomaga w przygotowaniach do odpowiedzi ustnych, a także zawiera zestawy egzaminacyjne ze starej matury. Stanowi doskonały materiał powtórzeniowy zarówno dla osób przygotowujących się do matury z języka angielskiego, jak i innych egzaminów językowych.

Autor: E. Krupowicz
Stron: 288
Wymiary: 17 x 24cm
Wydawnictwo: GWO
Rok wydania: 1999

Jak pisać po angielsku?

Jak pisać po angielsku?Podręcznik współczesnej korespondencji w języku angielskim, obejmujący korespondencję prywatną, okolicznościową, oficjalną i ściśle biznesową. Prezentuje tradycyjne formy listów, różne formy pism użytkowych oraz współczesne wzory maili i SMS-ów.

Autor: Sonia Brough, Birgit Abegg, Michael Benford
Stron: 128
Wymiary: 14,5 x 21,0 cm
Wydawnictwo: Langenscheidt

Jak mówić po angielsku?

Jak mówić po angielsku?Doskonała pomoc dla, uczniów przygotowujących się do nowej matury na poziomie podstawowym oraz dla samouków na poziomie średnio zaawansowanym, jako trening konwersacji w obcym języku. Zawiera 15 części tematycznych, po 5 dialogów w każdej. Dialogi opracowane są w 2 wariantach: wypowiedzi prostej i bardziej rozwiniętej. Do książki dołączona jest płyta CD.

Autor: Elżbieta Mańko
Stron: 144
Wymiary: 18,5 x 21,0 cm
Wydawnictwo: Langenscheidt

Wypracowania maturalne - język angielski

Wypracowania maturalne - język angielskiKsiążka ta składa się z ponad 50 wypracowań (wszystkie formy, jakie są wymagane podczas matury pisemnej z angielskiego) zawierających ich tłumaczenia. Tematy i słownictwo obowiązujące w standardach maturalnych, a także rady dla uczniów i nauczycieli.

Autor: Aleksandra i Igor Domańscy
Stron: 134
Wymiary: 14,8 cm x 21,2 cm
Wydawnictwo: Langenscheidt

Oxford Excellence for matura - exam builder

Oxford Excellence for matura - exam builderKsiążka ta przygotuje Cię do zarówno do matury ustnej, jak i pisemnej na obu poziomach: podstawowym i rozszerzonym. Powtórz słownictwo potrzebne do pełnej wypowiedzi na każdy maturalny temat (Word Bank); Skorzystaj z przykładowych tekstów egzaminacyjnych (Writing Bank); Zapamiętaj zwroty niezbędne na maturze ustnej (Functions Bank); Wysłuchaj przykładowych odpowiedzi uczniów.

Autor: Danuta Gryca, Joanna Sosnowska